Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü

Zeyilname Süreçlerinde Referans Alınacak Yapım İşi Pozları Güncellenmiştir.


Bilindiği üzere Kurumumuz 9. Başvuru Çağrısına çıkmış ve bu çağrıda referans alınacak uygun yapım işi pozlarının listelerini de yayımlamıştır. Bu kapsamda önceki çağrılardan devam eden tüm tedbirlerdeki projelerin zeyilname süreçlerinde uygun kabul edilecek güncel (Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Özel) Poz Listeleri oluşturulmuştur. Devam eden tüm projelerin zeyilname süreçlerinde (yüklenici değişmeden yapılan poz değişikliği taleplerinde ve yüklenici değişikliklerinde) bu iki listede yer alan pozlardan seçim yapılması zorunlu olup bunun dışındaki pozlarla yapılan zeyilname talepleri kabul edilmeyecektir.

Öte yandan 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı pozları ile bazı Özel Pozlarda numaralandırma sistemi değişmiş olup yeni tip numara kullanımına geçilmişti. Devam eden projelerin faydalanıcılarının zeyilname sürecinde zorluk yaşamamaları için zeyilname aşamasında uygun sayılacak pozların listesinde, eski ve yeni tip numaralara birlikte yer verilmiştir. Bu kapsamda, listede yer almak koşuluyla pozların eski ya da yeni tip numaraları kullanılarak sunulan zeyilname talepleri değerlendirme kapsamına alınacaktır. İlanen duyurulur.

Tüm Tedbirlerin zeyilname süreçlerinde poz seçimi yapılırken referans alınması gereken uygun poz listeleri için tıklayınız.

    Cimer